Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Instytut Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego

Instytut Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie to centrum krakowskiej socjologii i jeden z najważniejszych ośrodków socjologicznych w Polsce. Nasza działalność naukowa i edukacyjna odzwierciedla zarówno niezwykle bogatą tradycję, jak i obecne, zróżnicowane zainteresowania badawcze oraz aktywności pracowników i pracowniczek, doktorantów i doktorantek, studentów i studentek Instytutu.


W Instytucie Socjologii UJ oferowane są studia na kierunkach:

  • SOCJOLOGIA (I stopień i II stopień) - zapoznaj się z ofertą studiów licencjackich i magisterskich na rok akademicki 2024/2025
  • NOWOŚĆ! ANALIZA DANYCH SPOŁECZNYCH (II stopień) - zapoznaj się z ofertą na rok akademicki 2024/2025
  • PRACA SOCJALNA (II stopień) - rekrutacja na rok 2024/2025 nie jest prowadzona

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

 

Instytut Socjologii UJ od ponad 50 lat zatrudnia cenionych w kraju i na świecie wykładowców i wykładowczynie oraz badaczy i badaczki, kształci młodych ludzi przygotowując ich do podejmowania zróżnicowanych aktywności na rynku pracy i w świecie społecznym, realizuje ważne projekty badawcze, naukowe i edukacyjne oraz podejmuje współpracę ze środowiskiem lokalnym, instytucjami krajowymi i coraz liczniejszymi partnerami w sieci międzynarodowej. 

Nasza oferta i jakość podejmowanych działań doceniane są w ogólnopolskich rankingach szkół wyższych, gdzie corocznie zajmujemy czołowe miejsca. W Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy w roku 2023 nasza socjologia ponownie zajęła II miejsce!

Jesteśmy wspólnotą studentów i studentek, doktorantów i doktorantek oraz pracowników i pracowniczek, których łączy pasja, nietuzinkowe spojrzenie na świat i wyobraźnia socjologiczna oraz dbałość o najwyższą jakość podejmowanych działań!

Dyrektorami Instytutu byli kolejno Profesorowie Władysław Kwaśniewicz, Piotr Sztompka, Andrzej K. Paluch, Tadeusz Borkowski, Zdzisław Mach, Krzysztof Frysztacki, Marian Niezgoda, Marek Kucia, Marcin Lubaś, Kaja Gadowska i (obecnie) Marta Smagacz-Poziemska.
 

ZOBACZ: Strategia Rozwoju Instytutu Socjologii UJ na lata 2021 - 2024

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron